KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956618
nr 1395 6618
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -40. Olja på pannå, 13x17 cm, yttermått inklusive ram: 21x24 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:54:44
150 kr
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius